1 października, 2024
Będzie superfinał. Sinner pokonał rewelacyjną Chińczykę na turnieju w Pekinie thumbnail
Tenis

Będzie superfinał. Sinner pokonał rewelacyjną Chińczykę na turnieju w Pekinie

Yannick pokonał Bu Yunchaoketa na zawodach w Chinach i o trofeum będzie rywalizował z Alcaraz„, informuje: sport.ua

Lider rankingu ATP Yannicka Sinnera (Włochy) dostała się do finału turnieju ATP 500 Hard w Pekinie (Chiny).

W półfinale Włoszka przegrała w dwóch setach Boo Yunchaokete (Chiny, ATP 96) w 2 godziny i 7 minut.

ATP 500 Pekin. Twardy. 1/2 finału

Yannicka Sinnera (Włochy) [1] – Bu Yunchaokete (Chiny) – 6:3, 7:6 (7:3)

Było to pierwsze spotkanie rywali.

Yannick kontynuuje obronę ubiegłorocznego tytułu. W meczu o trofeum Sinner zmierzy się z Carlosem Alcarazem, który wcześniej pokonał Daniila Miedwiediewa. Wcześniej Yannick i Carlos zagrali 9 razy, wynik 5:4 na korzyść Hiszpana.

Yannick wygrał już 15 meczów z rzędu. Przed startem 500-tysięcznego w stolicy Chin został mistrzem Masters w Cincinnati i US Open.

Boo Yunchaokete ma za sobą dobre dwa tygodnie, dwukrotnie grając w półfinale turniejów ATP. W ostatnim meczu znokautował Andrieja Rublowa.