27 września, 2024
Linette poznała rywalkę. Ma z nią dobre wspomnienia thumbnail
Tenis

Linette poznała rywalkę. Ma z nią dobre wspomnienia

Japonka Moyuki Uchijima pokonała Chinkę Han Shi 6:3, 6:4 i będzie rywalką Magdy Linette w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Pekinie.”, — informuje: www.polsatsport.pl

Linette poznała rywalkę. Polki rozpoczynają rywalizację w Pekinie

31-letnia poznanianka, która plasuje się na 45. pozycji w światowym rankingu, jest rozstawiona w tej imprezie z numerem 31. i podobnie jak wszystkie 32 najwyżej notowane zawodniczki rozpocznie zmagania od 2. rundy. Z zajmującą 63. miejsce na liście WTA dziewięć lat młodszą Uchijimą zmierzy się po raz trzeci, a oba poprzednie pojedynki wygrała – w 2017 roku w kwalifikacjach do turnieju w Tokio i w 2022 roku w 1. rundzie w Cennaj.

W środę pierwszą rywalkę poznała Magdalena Fręch. Rozstawiona z numerem 23. Polka zmierzy się z kwalifikantką Alycią Parks. 128. świecie Amerykanka w kwalifikacjach nie straciła seta, wygrywając dwa pojedynki. W 1. rundzie turnieju głównego wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Qiang Wang, niegdyś 12. rakietą świata, ale obecnie plasującą się na 403. pozycji w klasyfikacji tenisistek.

Będzie to drugi mecz Parks z Fręch, zajmująca od poniedziałku 31., najwyższą w karierze lokatę w światowym rankingu. W kwalifikacjach turnieju w Indian Wells w marcu 2022 roku Polka łatwo wygrała 6:2, 6:3.

Liderka światowego rankingu Iga Świątek z rywalizacji w Pekinie wycofała się z przyczyn osobistych.

Po imprezie w Pekinie odbędą się jeszcze dwa istotne turnieje – już od 7 października WTA 1000 w Wuhan oraz kończący sezon WTA Finals w Rijadzie (2-9 listopada).