29 września, 2024
Niesamowite, co Rosjanie napisali o Magdzie Fręch thumbnail
Tenis

Niesamowite, co Rosjanie napisali o Magdzie Fręch

Magdalena Fręch po fatalnym pierwszym secie i tak wygrała z Dianą Shnaider w II rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie. Spotkaniem oczywiście zainteresowały się rosyjskie media, które po przebiegu meczu musiały zmienić zdanie o Polce. „Nawet było jej trochę szkoda” – pisał sovsport.ru, a później docenił klasę Fręch.”, — informuje: www.sport.pl

Magdalena Frch po fatalnym pierwszym secie i tak wygraa z Dian Shnaider w II rundzie turnieju WTA 1000 w Pekinie. Spotkaniem oczywicie zainteresoway si rosyjskie media, ktre po przebiegu meczu musiay zmieni zdanie o Polce. „Nawet byo jej troch szkoda” – pisa sovsport.ru, a pniej doceni klas Frch.

Magdalena Fręch (31. WTA) wygrała turniej WTA 250 w Guadalajarze, a teraz potwierdza dobrą formę na WTA 1000 w Pekinie. Najpierw wyrzuciła z turnieju Alycię Parks (128. WTA), a w drugiej rundzie poradziła sobie z wyżej notowaną Dianą Shnaider (16. WTA), chociaż Rosjanka zmiażdżyła ją w pierwszym secie.

Shnaider wygrała pierwszego seta 6:0, ale w dwóch kolejnych Fręch triumfowała 6:3, 6:4 i w świetnym stylu wygrała spotkanie. Tym samym awansowała do trzeciej rundy i zapracowała na szacunek rosyjskich mediów.

Rosjanie piszą o wygranej Magdaleny Fręch w Pekinie. Diana Shnaider „nagle zniknęła”ó O meczu Fręch – Shnaider napisał portal sovsport.ru, który rosyjską zawodniczkę wprost określił „nową gwiazdą, która świeci jasno” i zachwycał się jej progresem i wejciem do czołówki światowego rankingu. Oczywiście nie zabrakło też podkreślenia, że Rosjanka w pierwszym secie kompletnie zdominowała rywalkę.

„Ukończenie całego seta zajęło jej 21 minut. Oglądało się ją z przyjemnością, a jej przeciwniczki nawet było trochę szkoda” – napisano o pierwszej partii. Później jednak Rosjanie musieli zmienić zdanie o obu zawodniczkach – skończyły się zachwyty nad Shnaider i żal nad występem Fręch.

„Pierwszą partię przejęła dzięki bezradności, a potem pewność siebie zniknęła. Później już zastanawialiśmy się, o co chodziło w pierwszym secie. O wzór czy o zbieg okoliczności?” – czytamy w dalszej części.

A co napisano o trzeciej partii? „W powietrzu unosił się zapach tie-breaka, ale bezradność, jaką pokazała Fręch w pierwszym secie, zniknęła bez śladu. Shnaider miała poważne problemy, a na wierzch wyszedł nie charakter, a umiejętności. Rosjance wyczerpały się siły fizyczne, a Polka przejęła mecz i nie miała już żadnych problemów” – napisano.

Tak więc w trakcie prawie dwugodzinnego starcia Rosjanie musieli zmienić zdanie o Magdalenie Fręch, która awansowała do trzeciej rundy turnieju. W niej zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Shuai Zhang z Greet Minnen.