27 września, 2024
„Lazio” zaszokowało „Dynamo” na początku zasadniczej rundy Ligi Europy thumbnail
Wiadomości z Ukrainy

„Lazio” zaszokowało „Dynamo” na początku zasadniczej rundy Ligi Europy

W niemieckim Hamburgu na arenie Volksparkstadion odbył się mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej Ligi Europy, w którym Dynamo Kijów zmierzył się z Romanem Lazio. Mecz zakończył się porażką wicemistrza Ukrainy z wynikiem 0:3.

Podopieczni Oleksandra Szowokowskiego stracili w pierwszej połowie trzy gole. Już w piątej minucie, po otrzymaniu podania od Pedro, Dia wbiegł w pole karne i uderzył w prawy dolny róg.

Później Dele-Bashiru podwoił przewagę Włochów, a minutę później, gdy „biało-niebiescy” nie zdążyli otrząsnąć się po drugim straconym golu, Dia strzeliła dublet, doprowadzając różnicę punktów do miażdżącego jeden.

W połowie drugiej połowy Bragaru, który wszedł na boisko z ławki, otrzymał czerwoną kartkę za brutalną grę, pozostawiając Kijów w dziesiątce. Jednak po 10 minutach Noslin opuścił boisko z powodu faulu na Dubinczaku, ponownie wyrównując zespoły na boisku. Nie pomogło to jednak Dynamo w zdobyciu prestiżowego gola.

Liga Europy UEFA-2024/2025
I runda 25 września

Dynamo Kijów – Lazio 0:3 (0:3)

Cele: 0:1 – 5 średnicy, 0:2 – 34 Dele-Bashiru, 0:3 – 35 średnicy

Dynamo: Bushchan – Dubinchak, Mykhavko, Ceballos (Bilovar, 19), Tymchyk, Shaparenko (Rubchynsky, 64), Brazhko, Pikhalyonok (Andrievsky, 84), Kabaev (Guerrero, 84), Vanat, Yarmolenko (Bragaru, 64).

Lacjum: Provedel – Pellegrini, Romagnoli, Patrick (Hila, 57), Marusic, Vecino, Rovella, Pedro Rodriguez (Zaccagni, 68), Dele-Bashiru (Noslin, 79), Chauna (Isaksen, 57), Dia (Castellanos, 68)

Wycofanie: Bragaru (72, ostra gra) – Noslin (82, ostra gra)

Dynamo swój kolejny mecz w Lidze Europy rozegra 3 października z niemieckim Hoffenheim, a Lazio tego samego dnia podejmie francuską Niceę.

„, informuje: mistrz.com.ua