24 października, 2024
„Szachtar” znów nie zdobył bramki: górnicy przegrali w Londynie z „Arsenałem”. thumbnail
Wiadomości z Ukrainy

„Szachtar” znów nie zdobył bramki: górnicy przegrali w Londynie z „Arsenałem”.

Na arenie Emirates Stadium w Londynie odbył się mecz trzeciej rundy fazy zasadniczej Ligi Mistrzów, w którym miejscowy Arsenal zmierzył się z mistrzem Ukrainy – Szachtarem Donieck. Mecz zakończył się porażką „górników” z wynikiem 0:1.

Od pierwszych minut Kanonierzy, jak można się było spodziewać, zaczęli dominować na boisku, co doprowadziło do zdobycia gola w 29. minucie. Martinelli wszedł w pole karne z lewego skrzydła i przy drugiej próbie uderzył w najbliższy róg – piłka odbiła się od słupka, a następnie od stopy Riznyka wpadła do siatki.

Arsenal mógł podwoić prowadzenie w drugiej połowie, gdy sędzia podyktował rzut karny za uderzenie Bondara w rękę w polu karnym. Tym razem jednak górą był Riznyk – bramkarz Doniecka sparował stopami strzał Trossarda z jedenastu metrów.

Pod koniec spotkania podopieczni Szachtara mieli okazję na wyrównanie, jednak końcowy gwizdek zanotował minimalne zwycięstwo angielskiego klubu. Oleksandr Zinczenko, ukraiński lewy obrońca londyńczyków, który niedawno wrócił po kontuzji, cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Szachtar po raz trzeci z rzędu nie zdobył bramki w Lidze Mistrzów. W poprzednich dwóch rundach podopieczni Marino Pušicia zremisowali z Bolonią (0:0) i przegrali z Atalantą (0:3).

Liga Mistrzów 2024/25

3. runda 22 października

Arsenal – Szachtar – 1:0

Bramka: Riznyk, 29 (gol samobójczy)

Niewykorzystany rzut karny: Trossard, 77 (bramkarz).

Arsenał: Raya – White (Merino, 46), Saliba, Gabriel, Calafiori (Lewis-Skelly, 71), Rice, Partey, Trossard (Jorginho, 88), Jesus (Sterling, 68), Martinelli, Havertz.

Górnik: Riznyk – Konoplya, Bondar, Matvienko, Pedro Enrique, Kryskiv, Bondarenko (Marlon, 87), Sudakov, Zubkov (Pedrinho, 64), Eginaldu (Traore, 84), Sikan (Kevin, 64).

Po trzech rundach Ligi Mistrzów Szachtar ma na swoim koncie tylko jeden punkt w meczu z Bolonią, a Arsenal ma obecnie siedem punktów. W kolejnej rundzie „górnicy” zmierzą się 6 listopada ze Swiss Young Boys, a „strzelcy” tego samego dnia odwiedzą Inter Mediolan.

„, informuje: mistrz.com.ua