22 września, 2024
Ukraina zdobyła pierwsze „złoto” na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Chorwacji thumbnail
Wiadomości z Ukrainy

Ukraina zdobyła pierwsze „złoto” na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Chorwacji Ludmiła Babak została mistrzynią świata w pojedynczym wioślarstwie kajakowym na dystansie 15,4 km. Olena Cygankowa zdobyła „brąz” w tej samej dyscyplinie, zapewniając Ukrainie podwójne podium.„, informuje: unn.ua

Ukraina zdobyła pierwsze „złoto” na Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie w Chorwacji. O tym informuje Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy UNN.

Bliższe dane

Ukraina zdobyła swoje pierwsze „złote” i drugie podwójne podium na Mistrzostwach Świata w Kajakarstwie i Kajakarstwie (maratonie) w chorwackim mieście Metkovic.

Ludmiła Babak została mistrzynią świata w dyscyplinie pojedynczego kajakarstwa na dystansie 15,4 km, uzyskując czas 01:21:33,44. Brąz zdobyła jej koleżanka z drużyny Olena Cygankowa z czasem 01:23:11,79. Grupę Ukrainek na podium uzupełniła węgierska lekkoatletka Zofia Kishban, która z czasem 01:22:27,61 zajęła drugie miejsce.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej Ludmiła Babak zdobyła srebrny medal na krótkim dystansie, a Olena Cygankowa zdobyła „brąz”.

Ukraina pokonała Afganistan i weszła do play-offów Mistrzostw Świata w futsalu21 września 2024, 18:49 • 10692 wyświetleń