2 października, 2024
Ukraińscy zapaśnicy zdobyli 21 medali na turnieju w Chorwacji thumbnail
Wiadomości z Ukrainy

Ukraińscy zapaśnicy zdobyli 21 medali na turnieju w Chorwacji

Ukraińscy zapaśnicy zdobyli 21 medali na turnieju w Chorwacji Ukraińska drużyna zapaśnicza zdobyła 21 nagród na międzynarodowym turnieju w Chorwacji. W klasyfikacji generalnej drużyna kobiet zajęła pierwsze miejsce, a drużyna zapaśnicza grecko-rzymska zajęła drugie miejsce.„, informuje: unn.ua

Ukraińscy zapaśnicy zdobyli 21 nagród na międzynarodowym turnieju w Chorwacji. O tym informuje Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy UNN.

Bliższe dane

Kobieca reprezentacja Ukrainy wykazała się dobrym występem, zdobywając pierwsze miejsca w kilku kategoriach. Mistrzyniami turnieju zostały Natalia Kliwchutska (do 53 kg), Oleksandra Chomenets (do 55 kg), Alina Filipowicz (do 57 kg), Solomiya Vinnyk (do 59 kg), Iryna Bondar (do 62 kg) , Sofia Kushnir (do 65 kg) i Anastasia Alpeeva (do 72 kg). Srebrne medalistki — Liliya Malanchuk (do 53 kg), Ałła Bielińska (do 72 kg) i Maria Orlewicz (do 76 kg). Brązowe medale zdobyły Sofia Marczenko (do 55 kg), Maria Mizyurko (do 59 kg) i Manola Skobelska (do 68 kg). W sumie zwyciężyła drużyna kobiet.

Sukcesy odnieśli także przedstawiciele zapasów grecko-rzymskich, a mistrzami w swoich kategoriach zostali zwłaszcza Koryun Sagradyan (do 55 kg), Vladlen Kozlyuk (do 97 kg) i Vladyslav Kovalenko (do 130 kg). Drugie miejsce zajął Oleksandr Gruszyn (do 67 kg), a brąz Ihor Byczkow (do 77 kg), Artur Politaev (do 77 kg), Rusłan Koniew (do 87 kg) i Serhij Omelin (do 97 kg) zdobyli brąz nagrody. Grecko-rzymska drużyna zapaśnicza zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Ukraińska drużyna futsalu dotarła do półfinału Mistrzostw Świata29 września 2024, 17:27 • 27941 wyświetleń