25 września, 2024
Dawidowicz surowo ukarany. Dyskwalifikacja i grzywna dla reprezentanta Polski thumbnail
Z OSTATNIEJ CHWILI

Dawidowicz surowo ukarany. Dyskwalifikacja i grzywna dla reprezentanta Polski

Paweł Dawidowicz został zawieszony na dwa mecze. Reprezentant Polski w ostatniej kolejce włoskiej Serie A został ukarany czerwoną kartką. Jego Hellas Verona przegrała z Torino 2:3, a 29-letni obrońca dodatkowo został ukarany jeszcze grzywnę w wysokości 5000 euro.”, — informuje: sport.dziennik.pl

Karę nałożono za „uderzenie łokciem w twarz rywala w 20. minucie pierwszej połowy”. Dawidowicz zobaczył za to przewinienie czerwoną kartkę, poszkodowanym był Paragwajczyk Antonio Sanabria.

Dawidowicz sprokurował rzut karny Do zdarzenia doszło w polu karnym Verony i sędzia podyktował też „jedenastkę”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale trafił w słupek.

W zespole gości do 82. minuty na boisku przebywał Sebastian Walukiewicz, a od 67. Karol Linetty.

Po pięciu kolejkach Verona ma sześć punktów i zajmuje 10. miejsce. Prowadzi właśnie Torino z 11 „oczkami”.