22 września, 2024
Kacper Urbański z pierwszym golem w Serie A. Zobacz kapitalne trafienie reprezentanta Polski thumbnail
Z OSTATNIEJ CHWILI

Kacper Urbański przebojem wdarł się do składu reprezentacji Polski. 20-latek jest wielką nadzieją polskiej piłki. Dziś pomocnik Bologny strzelił swojego pierwszego gola we włoskiej Serie A.”, — informuje: sport.dziennik.pl

W piątej kolejce zespół Urbańskiego mierzył się na wyjeździe z Monzą. Młody Polak spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie swojej drużyny.

Cudowna „główka” Urbańskiego Goście wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Z lewej strony doskonałym dośrodkowaniem popisał się Charalampos Lykogiannis, a jeszcze lepsze wykończenie zaprezentował Urbański.

Reprezentant Polski idealnie wyskoczył do piłki i fantastycznym uderzeniem głową umieścił ją w siatce gospodarzy. To jego pierwszy gol we włoskiej Serie A w 26. występach.

Trwa ładowanie wpisu Twitter

Castro zapewnił trzy punkty Miejscowi piłkarze do wyrównania doprowadzili tuż przed przerwą. Autorem bramki na 1:1 był Milan Djuric.

Jednak ostatnie słowo w tym pojedynku należało do Bologny. Zwycięską bramkę dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry strzelił Santiago Castro.

Skorupski tym razem na rezerwie Cały mecz z ławki rezerwowych Bologny obejrzał inny z reprezentantów Polski – Łukasz Skorupski.

Zespół Urbańskiego i Skorupskiego z dorobkiem 6 pkt zajmuje 11. miejsce w tabeli. Liderem jest Napoli – 11 pkt.