20 września, 2024
Ukrainiec zdobył historyczne „srebro” na Mistrzostwach Europy w slalomie wioślarskim thumbnail
Bez kategorii

Ukrainiec zdobył historyczne „srebro” na Mistrzostwach Europy w slalomie wioślarskim Oleksandr Fedorenko zdobył srebro w indywidualnym wyścigu kajakowym na Mistrzostwach Europy Juniorów w slalomie wioślarskim do lat 23 w Krakowie. To pierwszy medal Ukrainy w tej dyscyplinie na mistrzostwach kontynentalnych.„, informuje: unn.ua

Ukrainiec Oleksandr Fedorenko zdobył historyczne srebro na Mistrzostwach Europy w slalomie wioślarskim juniorów i młodzieży do lat 23 w Krakowie, informuje UNN w odniesieniu do Ministerstwa Młodzieży i Sportu Ukrainy.

Oleksandr Fedorenko zdobył historyczną nagrodę na Mistrzostwach Europy w slalomie wioślarskim juniorów i młodzieży do 23 lat.

Na mistrzostwach kontynentalnych w Krakowie po raz pierwszy w historii rozlosowano medale w indywidualnym wyścigu kajakowym. Wcześniej sportowcy rywalizowali z czasem o dostanie się do czołowej 16-stki i awans do fazy eliminacyjnej.

Oleksandr Fedorenko zajął drugie miejsce w indywidualnym wyścigu przełajowym kajaków mężczyzn do 23 roku życia. Do zwycięzcy, Francuza Leo Wittona, zabrakło mu zaledwie 0,03 sekundy. Brąz wywalczył inny francuski lekkoatleta, Anatol Delassus.

Przypomnimy

Na igrzyskach olimpijskich Ukraina zajęła 7. miejsce w synchronicznym skoku o tyczce kobiet, uzyskując najlepszy wynik w historii występów. Duet Kseni Bailo i Sofii Lyskun zdobył 285 punktów.