20 września, 2024
Tajemnica Michała Probierza. Adam Buksa do samego końca nie wiedział, czy jedzie na Euro thumbnail
Bez kategorii

Adam Buksa chwalił po meczu z Ukrainą (3:1) 19-letniego debiutanta Kacpra Urbańskiego. – Bardzo dobrze sobie poradził – powiedział. – Wynik doskonale odzwierciedla przebieg mecz – podsumował spotkanie. Odniósł się też do kontuzji Arkadiusza Milika. ]]>”, — informuje: przegladsportowy.onet.pl

Reprezentacja Polski

PAP/Leszek SzymańskiPAP/Leszek Szymański (Foto: PAP (zdjęcia) – PS.Onet.pl)
  • Więcej ciekawych historii znajdziesz w Przeglądzie Sportowym Onet

Adam Buksa przyznał, że kontuzja Arkadiusza Milika w drugiej minucie meczu z Ukrainą (3:1) wpłynęła także na jego postawę, bo mieli grać razem w ataku. – Arek ma określony sposób gry, mieliśmy jakieś założenia, jak ma współpraca wyglądać – powiedział Buksa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bardzo chwalił jednak zmiennika kontuzjowanego piłkarza Juventusu Kacpra Urbańskiego. – Jak wszedł Kacper Urbański, te zadania były podobne, Kacper jest innym zawodnikiem niż Arek, nie jest napastnikiem, bardzo dobrze sobie poradził, schodził trochę niżej niż ja – powiedział Buksa.

Kontuzję Milika widział z bliska. – Arek musiałby powiedzieć dokładniej, co się stało, doszło do zblokowania kolana, któraś część kolana ucierpiała – tłumaczył Buksa.

Buksa: wynik odzwierciedla przebieg meczu– Trzeba podkreślić, że pierwszą połowę graliśmy wysokim pressingiem, nie da się cały czas grać tak intensywnie. Potem doszło do kilku zmian, naturalna kolej rzeczy, że obraz gry się zmienia. Druga połowa wyglądała inaczej, ale dalej mieliśmy kontrolę. Wynik doskonale odzwierciedla przebieg meczu – podsumował spotkanie Buksa.

Z dziennikarzami rozmawiał kwadrans przed północą i przyznał, że cały czas nie wie, czy pojedzie na Euro. – Bardzo bym chciał, czekam na decyzję trenera – powiedział.

Ostatecznie znalazł się w kadrze na Euro, co nieco ułatwiła mu kontuzja Milika.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.